KOMERČNÍ SDĚLENÍ
krmiva Royal Canin

GIANT - hmotnost v dospělosti od 45 kg a více

Obří psi s původem v dávné minulosti

Irský vlkodav též známý jako irský chrt, se poprvé objevil na území Irska v letech 2500 až 1500 př. n. l. Může dosáhnout výšky až 1 metru v kohoutku a je největším psem na světě. Jeho odvaha a neobyčejná síla se využívaly k lovu vlků, losů a dokonce i medvědů. Od svých předchůdců zdědila obří plemena jedinečnou stavbu těla, sílu a eleganci. Jsou tichými, oddanými společníky, naprosto věrní svým pánům.

Obrem ve dvou krocích!

Prvních 8 měsíců je růst štěňat obřích plemen velmi rychlý. Ve stáří 5 měsíců dosáhnou 50% své hmotnosti v dospělosti. V 8 měsících dosahuje jejich kostra už 80 – 90% výšky v dospělosti. Kolem 8. měsíce štěně dosahuje velikosti dospělého jedince a jeho kostra a klouby jsou téměř dokonale vyvinuté. Začíná nová fáze mnohem pomalejšího růstu, vývoj svalstva, který potrvá do 18 až 24 měsíců v závislosti na plemeni.

Časné stárnutí

Psi obřích plemen dosahují průměrného věku 7 – 9 let, což vysvětluje, proč jsou první známky stárnutí pozorovatelné velmi brzy. Je vhodné podávat jim od dosáhnutí dospělosti krmivo obohacené o antioxidanty, aby si s rostoucím věkem udrželi vitalitu.

Více informací na stránkách Royal Canin.

<<< zpět do soutěže

Další články ke krmivům: pes Xsmall | pes Mini | pes Medium | pes Maxi | pes Giant | kočky

Nejnovější z relaxu