KOMERČNÍ SDĚLENÍ
krmiva Royal Canin

KOČKY

Každá kočka má specifické potřeby v závislosti na svém věku, prostředí a celkovém zdravotním stavu. Krmiva Royal Canin nabízí širokou škálu nutričních řešení pro pohodu kočky v každé situaci. Nejdůležitější kritéria při výběru nejvhodnějšího krmiva právě pro vaši kočku jsou:

  1. Jak je kočka stará?
  2. Je čistokrevná, a které plemeno?
  3. Má nějaké zvláštní potřeby?
  4. Jaký má životní styl?
  5. Je kastrovaná nebo ne?

Každá kočka je jedinečná a zaslouží si tu nejvhodnější stravu, odpovídající jejím potřebám.

Od narození do 4. měsíců věku – velmi rychlý růst: Vyvíjí se kostra kotěte a zvyšuje se jeho váha. Kotě má velké požadavky na energii.

Od 4. do 12. měsíců věku – pomalejší růst: Zpevňuje se kostra a vyvíjejí se svaly. Kotě má během této etapy stále velké požadavky na energii. Jeho trávicí soustava a přirozená obranyschopnost se vyvíjejí, ale zůstávají ještě choulostivé. Objevuje se stálý chrup.

Vhodná výživa pro kastrované kotě - od věku 6 měsíců: Následkem kastrace se metabolismus kotěte mění. Jeho energetické potřeba klesá a zároveň se zvyšuje jeho chuť k jídlu. Kotě ale stále ještě roste a potřebuje podporu vývoje svého imunitního systému.

Dospělá kastrovaná kočka: Vzhledem k tomu, že kastrace zvyšuje průměrnou délku života a přináší tak rizika spojená se stárnutím, je nutno přizpůsobit výživu kočky novým požadavkům. Po kastraci se také zvýší apetit o 20 %, avšak současně se kočka stane méně aktivní, má o 30 % nižší spotřebu energie, což vede k riziku přibývání na váze. U kastrovaných koček, hlavně pokud mají nadváhu, se častěji mohou vyskytnout močové kameny.

Citlivé období růstu

U psů malých plemen probíhá nejintenzivnější růst v prvních šesti měsících života. Ve věku 10 měsíců váží malý pes dvacetinásobek své hmotnosti při narození. Rychlý růst vyžaduje výživu, která poskytuje vysoký přísun energie a podporu při vývoji přirozené obranyschopnosti zvláště mezi 4 a 12 týdnem života.

Dospělé kočky

Aby bylo možné uspokojit přirozené chuťové preference každé kočky, a to i té nejmlsnější, vyvinul Royal Canin tři výjimečná nutriční řešení pro vybíravé kočky. Vnímání potravy v ústní dutině je ve volbě diety velmi důležitý faktor. Každá kočka vnímá vůně a texturu při volbě potravy jinak. Každý produkt je vyroben s originální příchutí a přitom respektuje všechna kritéria pro chutnost. Nechte kočku, aby si vybrala sama! Kočka, která chodí často ven, je aktivnější, šplhá po stromech a objevuje své teritorium. Protože se častěji účastní rvaček a je vystavena infekcím a parazitům, musí mít spolehlivou přirozenou obranyschopnost. Musí také čelit změnám venkovní teploty. Její někdy až příliš intenzivní aktivita může ovlivnit pohyblivost a správnou funkci kloubů. Naopak kočka, žijící doma, tráví více času spánkem, krmením a vlastní očistou než pohybovými aktivitami. Při usedlejším způsobu života se zvyšuje riziko nadváhy. Nedostatek pohybu může způsobit zpomalení zažívání a následně měkčí, zapáchající stolici. Spousta času, stráveného vlastní očistou, zvyšuje nebezpečí tvorby chomáčů chlupů v žaludku.

Výživa na míru pro specifická plemena

Krmiva Royal Canin přinášejí nutriční odpověď na míru odpovídající specifickým požadavkům čistokrevných koček: perské, mainské mývalí, siamské, britské modré a sphynx. Byla vyvinuta díky znalostem přesných potřeb daných plemen a ve spolupráci s řetězcem odborníků a chovatelů. Koťata perských a mainských mývalích koček mají vlastnosti typické pro tato plemena. U plemene mainská mývalí kočka trvá růst koťat déle než u jiných koček, protože mají unikátní stavbu těla. Strava speciálně přizpůsobená jeho energetickým potřebám je nezbytná pro harmonický, vyrovnaný růst trvající 15 měsíců. Perské kotě má brachycefalickou čelist a speciální tvar granulí mu usnadňuje jejich uchopení.

Více informací na stránkách Royal Canin.

<<< zpět do soutěže

Další články ke krmivům: pes Xsmall | pes Mini | pes Medium | pes Maxi | pes Giant | kočky

Nejnovější z relaxu

Lehce, po asijsku. Čerstvé krevety s červenou čočkou, podle Jana Punčocháře

S novým rokem řada z nás ozdravuje svůj jídelníček – ať už proto, abychom se zbavili povánočních kil, nafouknutého...

I včely mají svůj výzkumný ústav. Čím se zabývá a co zajišťuje?

Čas od času slýcháváme otázku: „K čemu včely potřebují výzkumný ústav?“ Odpověď může být stručná, ale i velmi obsáhlá....

Novodobá gejša mezi nejbohatšími. Příběh ženy, která pomáhala Epsteinovi zneužívat nezletilé dívky

Přítelkyně miliardářského pedofila Jeffreyho Epsteina má mezi svými kontakty Billa Clintona, Donalda Trumpa, Billa...